9789057595219 - Wij zijn Arabieren

Wij zijn Arabieren

Hoofdtitel Wij zijn Arabieren
Ondertitel portret van ondoordringbaar Syrië
Uitgever Podium b.v. Uitgeverij
Auteur(s) Zeegers, Maarten
Druk 1e druk
Taal Nederlands
Productvorm Paperback / softback
Geïllustreerd Nee
Publicatiedatum 04-2012
ISBN 9789057595219
 

Flaptekst Wij zijn Arabieren

Toen Maarten Zeegers aan zijn studie islamitisch recht in Damascus begon, kon hij niet vermoeden dat hij meer dan een jaar later het land zou worden uitgezet.

In Wij zijn Arabieren verhaalt hij over zijn leven in Syrië. Scherpzinnig en geestig beschrijft hij de omgang met medestudenten, radicale geestelijken en tegenstanders van het regime. Contact met de andere sexe is ingewikkeld: zijn ervaringen met vrouwen lopen stuk op culturele verschillen of worden verstoord door de geheime dienst.

Wanneer de opstand uitbreekt, bevindt Zeegers zich midden tussen de demonstranten. Het toeval wil dat hij juist op die dag Sarah, zijn grote liefde, ontmoet.

Wij zijn Arabieren geeft een uniek inzicht in een voor buitenstaanders zeer ondoordringbaar land.

Maarten Zeegers (1982) studeerde aan de universiteit van Damascus toen de opstand in Syrië uitbrak. Hij vertelde er regelmatig over in het Radio 1 Journaal en hij publiceerde anoniem in NRC Handelsblad, nrc.next en De Standaard. Als een van de weinigen kon hij van binnenuit verslag doen tot hij werd uitgezet wegens `illegale journalistieke praktijken . In maart 2012 trad hij in het huwelijk met zijn Syrische verloofde.

`Maarten Zeegers is the real deal. Hij spreekt Arabisch en woonde jaren in Damascus. Dit wil je lezen. Joris Luyendijk

Aanbod

Hieronder staat het aanbod van tweedehands titels vermeld:

Afb. Titel Conditie Jaar Editie Auteur / Uitgever Prijs
Wij zijn Arabieren
Wij zijn Arabieren
★★★★★
2012
Zeegers, Maarten / Podium
€ 11,45
Info